8 1. Adım
İlk Olarak Outlook Express programımızı (Windows ile birlikte gelen) açıyoruz ve Araçlar > Hesapları... seçeğini tıklıyoruz.


8 2. Adım
İkinci adımda ekranda gözüktüğü gibi Ekle sekmesi altından Posta... seçeneğini tıklıyoruz.


8 3. Adım
Gelen ekranda Görünen ad kısmına isim ve soyismimizi yazıp İleri > butonuna basıyoruz.


8 4. Adım
Internet E-Posta Adresi arayüzünde E-posta adresi kısmına mail adresimizi aşağıdaki örnekte gözüktüğü formatta yazıyoruz ve gelecek aşamaya geçmek için tekrar İleri > butonuna tıklıyoruz.


8 5. Adım
Bu aşamada E-Posta Sunucu Adları 'nı ayarlayacağız. Bunlarıda aşağıda görüldüğü şekilde ayarlıyoruz. (Gelen posta sunucum bir POP3 sunucusudur seçeneğini seçip Gelen Posta (POP, IMAP veya HTTP) sunucusu
ve Giden posta (SMTP) sunucusu kutucuklarınada aşağıda görüldüğü formatta mail.sitenizinadresi.com yaziyoruz.) Bunlari yaptiktan sonra tekrardan İleri > tuşuna basıyoruz.8 6. Adım
6. ve son aşamamızda Internet Mail Oturum 'u Açmak için gerekli olan kullanıcı bilgilerini gireceğiz. Burasıda aşağıdeki şekilde yapılacaktır fakat dikkat edilmesi gereken husus Hesap adı kutucuğunun mutlaka mail adresinizin tamamnı içermesidir. Örnek : email@siteadresi.com. Eğer ki bu denilenleri yaptıysanız İleri > tuşuna basarak bu bölümü atlayabilirsiniz.


 


8 7. Adım
Eğer bu bölüme kadar herşeyi sorunsuz yaptıysanız bu ekranı görüyor olacaksınız ve Son butonunu tıklayarakta E-posta hesabınızı kullanmaya başlıyabileceksiniz. Bu ekranı kapattıktan sonra E-posta hesabınızın çalışıp çalışmadığını anlamak için lütfen ana ekranın üst tarafındaki Gönder/Al butonunu tıklayınız. Eğer yönelgeleri izlemişseniz sorunsuz bir şekilde E-posta hesabınızı kullanabileceksiniz.
8 Microsoft Outlook Express'de port Değişikliği